03 septembra 2015

Masážny valec - svetový hit ako si výrazne uľaviť od bolesti chrbta i celého tela

Možno práve vy patríte medzi ľudí, korí nemajú čas chodiť na masáž. 

Možno neznášate dotyky neznámeho človeka na vašom tele. A možno je pre vás masáž príliš slabá alebo až priveľmi bolestivá.

Je tu pre vás jedno riešenie, ktoré je novým moderným hitom nie len vo svete ale i na Slovensku. Je to automasáž za pomoci masážneho valca.
Vlastná masáž za pomoci tvrdého valca výrazne pomáha uľaviť od bolesti chrbta. Masáž penovým valcom dokáže postupne odstrániť bolestivé spúšťové body tzv. trigger pointy a svalové spazmy, ktoré sú často príčinou bolesti chrbta.

Zjednodušene povedané – vďaka rolovaniu na masážnom valci sa dostanú vaše svaly, fascie, väzy, šľachy a kosti do rovnováhy. Ak sú všetky súčasti vo vašom tele v rovnováhe bolesť chrbta zmizne.

Masážny valec slúži predovšetkým na myofasciálnu masáž. Obľúbená technika masérov, ktorí ju využívajú na zvýšenie prúdenia krvi a uvoľnenie stuhnutých svalov.


Aký je princíp použitia masážneho valca a jeho účinky na vaše telo?


Princíp použitia masážneho valca je jednoduchý. Váhou svojho tela tlačíte na valec a rolovaním po ňom masírujete danú časť tela.


Automasáž na valci:


- prispieva k obnove pružnosti vašich svalov a pomáha k odstráneniu svalovej nerovnováhy,

- pomáha prekrviť vaše svaly, čím sa odplavujú škodlivé látky napr. ako kyselina mliečna (rýchlejšia regenerácia svalov),
- dobre zahreje vaše telo a posilní chrbtové svalstvo.

Stačí, ak budete cvičiť len 5 minút denne a vaše telo bude príjemne uvoľnené a pripravené správne používať svaly, väzy a fascie.


Hlavné zásady ako používať masážny valec


Ak ešte len začínate sú vaše svaly veľmi stuhnuté. Preto začiatky môžu byť menej komfortné. Ale stačí vám len jeden týždeň pravidelného cvičenia a svaly sa dostatočne uvoľnia.

Aby ste mali istotu, že sa zbavíte bolesti chrbta, masírujte všetky svalové partie a nie len chrbát. Premasírujte si stehná, boky, prsné svaly, svaly ruky a lýtka.

Valec používajte ráno po zobudení, kedy sú vaše svaly stuhnuté alebo po celodennej práci večer asi 2 hodiny pred spaním. Masáž za pomoci valca je dobre vykonávať aj pred samotným cvičením alebo športovým výkonom.

Ak sa chcete natravlo oslobodiť od bolesti chrbta, tak nechajte oddýchnuť vaše telo rolovaním na masážnom valci. :)

Páčil sa vám článok? Pomohol vám? Ak áno......vy už viete komu ho môžete darovať. :) Ďakujem :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára