26 novembra 2010

Deformácie chrbtice príčina mnohých chorôb - 2.časť

V prvej časti som napísal o príčinách chorôb vznikajúcich deformáciou krčnej chrbtice. V tomto článku uvádzam choroby, ktoré môžu vznikať deformáciou stavcov hrudnej chrbtice.
Hrudná chrbtica (celkom 12 stavcov)


1. Hrudný stavec Má vplyv na paže (ruky), zápästia, pažerák, priedušnicu. Jeho deformácia môže zapríčiniť astmu, kašeľ a ťažké dýchanie.

TIP: Aké sú prejavy deformácie krčnej chrbtice si môžete prečítať v článku Deformácie chrbtice príčina mnohých chorôb - 1.časť


2. Hrudný stavec Má vplyv na srdcový sval, srdcové chlopne a kardio-vaskulárny systém. Jeho deformácia môže zapríčiniť srdcové problémy a bolesti v hrudnej oblasti.


3. Hrudný stavec Má vplyv na pľúca, priedušky, hrudník, prsia a pohrudnicu. Jeho deformácia môže spôsobiť zápal priedušiek, zápal pľúc, zápal pohrudnice, hemostázu, hiperémiu a chrípku.


4. Hrudný stavec Má vplyv na žlčník a žlčovod. Jeho deformácia môže spsôsobiť choroby pečene, žlčníkové problémy, žltačku a herpes-zoster.


5. Hrudný stavec Má vplyv na pečeň. Jeho deformácia môže spôsobiť choroby pečene, horúčky, nízky tlak, chudokrvnosť a poruchy cirkulácie.


6. Hrudný stavec Má vplyv na žalúdok. Jeho deformácia môže spôsobiť bolesti žalúdka a pálenie záhy.


7. Hrudný stavec Má vplyv na pankreas a dvanástorník. Pri jeho deformácii môže vzniknúť cukrovka, vredy a žalúdočný katar.8. Hrudný stavec Má vplyv na slezinu a bránicu. Jeho deformácia môže spôsobiť čkanie a oslabenie imunity organizmu.9. Hrudný stavec Jeho deformácia môže vyvolať alergiu a ekzémy.


10. Hrudný stavec Má vplyv na oblíčky. Jeho deformácia môže spôsobiť obličkové choroby, chronickú únavu, zápal obličiek a zápal obličkovej panvičky.


11. Hrudný stavec Má vplyv na obličky a močové cesty. Jeho deformácia môže spôsobiť dermatitídu, ekzémy a pľuzgiere.


12. Hrudný stavec Má vplyv na tenké črevo, ženské resp. mužské pohlavné orgány a lymfatické uzliny. Jeho defromácia môže spôsobiť reumu, plynatosť a neplodnosť.

Ak sa vám článok páči, tak mu dajte zmysel tak, že si zachováte zdravú chrbticu.tip-ako-zredukovat-bolest-chrbtice-bez-namahy

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára